Kompozyt drewna 2 generacji to stosunkowo nowy produkt na polskim rynku. Deska kompozytowa nie posiada ryflowań jak w tradycyjnym kompozycie lecz jest jednolitą gładką strukturą i jednocześnie otuliną dla rdzenia deski. Powłoka zewnętrzna to nie tylko funkcja ochronna lecz również estetyczna odzwierciedlająca strukturę powierzchni drewna oraz występująca w różnych kolorach.
Na cenę tarasu wpływa wiele czynników: rodzaj podłoża, wysokość stosowanego systemu, złożoność systemu montażu. Do każdej wyceny podchodzimy indywidualnie i staramy się doradzić optymalne rozwiązanie. Większość Klientów interesuje przykładowa cena, dlatego umieszczamy poniżej informacje o podstawowej cenie systemu.
Na pierwszy rzut oka struktura deski może się wydawać się poślizgowa lecz nic bardziej mylnego. Po kontakcie z wodą deska wręcz hamuje stopę. Nie mamy tutaj ryflowań więc nie ma możliwości zatrzymywania się wody na tarasie. Najpopularniejszą metodą weryfikacji odporności posadzki na poślizg jest badanie oporu poślizgu w skrócie określane jako PTV ( Pendulum Test Value). Nasze deski otrzymały punktację 37 co w klasyfikacji oznacza niskie ryzyko poślizgnięcia.
Deski oraz legary Lenta występują w długościach 280cm. Listwa wykończeniowa jest zawsze trochę dłuższa tak aby przykryć boki montowanego tarasu i występuje w długości 283cm. Nie ma możliwości zamówienia tarasu w innej długości niż 280cm. Jedynym wyjątkiem są inwestycje deweloperskie.
System tarasowy Lenta jest niezwykle intuicyjny oraz prosty w montażu. W zestawie mamy podkonstrukcję z legarów kompozytowych, klipsy do montażu deski oraz listwę wykończeniową. Montaż nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi prócz piły ukośnicy, wkrętarki, wiertarki.
Kompozytowa deska tarasowa II generacji to produkt o wysokiej klasie wytrzymałości na warunki atmosferyczne jak również na wiele uszkodzeń mechanicznych. Dzięki zastosowaniu zewnętrznej polimerowej otuliny deska posiada dodatkową ochronę, która zapobiega np. ukruszeniu się masy kompozytowej co może występować w przypadku desek I generacji.
Nagrzewają się jak wszystko co eksponowane a dłuższy kontakt z promieniami słonecznymi. Nie nagrzewają się jednak na tyle aby chodzenie po nich bosą stopą nawet w gorący dzień było nieprzyjemne dla skóry. Śmiało można leżeć nago na tarasie w środku lata